Světový rekord s ACCESS 650i EPS

Terénní čtyřkolky Access Motor jsou oblíbené díky vyhlášené ovladatelnosti, solidnímu zpracování a příznivému poměru ceny a kvality. Svoji spolehlivost nyní potvrdily i novým světovým rekordem.

Access Max 650i EPS je nejnovější model značky, a vstoupil na scénu zcela originálním způsobem – vytvořením světového dálkového rekordu. Právě tuhle čtyřkolku si totiž vybral světoběžník Gerry Mayr pro svoji expedici Transasia 2016, při které za pouhých 6 týdnů ujel více než 14 000 kilometrů z Bombaje napříč celou Indií, přes Himaláje, Pákistán a Írán do Turecka a Evropy, denně urazil 500 až 800 kilometrů. „Je to jedna z nejlepších čtyřkolek, na kterých jsem kdy jel,“ říká Gerry Mayr. „Skvěle fungovala i v extrémním podmínkách, na cestách i necestách, ve 40stupňových vedrech i za himálajských mrazů, a to po celou dobu navíc za sebou táhla 800 kg těžký přívěs s díly a zásobami“.

Všude, kam Mayr přijel, vzbuzoval velkou pozornost. Většinou se setkával se sympatiemi a pomocí, ale například íránská policie mu chtěla zabavit kameru, se kterou svoji cestu dokumentoval. V Íránu je totiž jakékoliv filmování přísně zakázané. V Pákistánu zase ujel policejnímu doprovodu, který ho měl doprovázet, ale spíš ho politicky hlídal a bránil mu v jakémkoli kontaktu s místními obyvateli. Policajti si sice na Mayra počkali u příští závory, jenže když vám jde o světový rekord, tak se nemůžete zbytečně zdržovat, a tak Mayr závoru s křičícími policisty prostě objel terénem. Jinde ho zase na hranicích čekaly až čtyřhodinové prohlídky. Nicméně po 6 týdnech za řídítky Accessu Max 650i dojel Mayr do německé Kostnice a ustanovil tak nový světový dálkový rekord terénních čtyřkolek.

Oproti sériovému provedení byla Mayrova čtyřkolka vybavená pouze velkým cestovním štítem, 12V zásuvkou a kvůli horku a těžkému přívěsu zdvojenou parkovací brzdou, zvětšeným chladičem a přídavným chlazením oleje. Model Access Max 650i EPS vychází z modelů řady Forest, jedněch z nejpopulárnějších pracovně-užitkových čtyřkolek na trhu. Má tudíž suverénní schopnosti v terénu, bohatou základní výbavu a široké možnosti použití jako řada Forest, ale kromě nového faceliftu s moderním LED osvětlením se může chlubit například elektrickým posilovačem řízení. Ten nejen pomáhá při jízdě, ale funguje i jako tlumič ran a úderů do řídítek, když předními koly vymetete díru, pařez nebo v trávě schovaný šutr. Model Access Max 650i EPS v limitované edici Transasia právě přichází na český trh.